Kękę na koncercie
Muzyka | Płyty

Kękę, czyli od podziemia do platynowej płyty

28 marca, 2021

Droga muzyków nie bywa łatwa, ale okazuje się, że prawdziwe talenty na pewno się na niej nie zgubią. To z pewnością można powiedzieć o raperze Kękę, który swoją karierę zaczynał w podziemiu, a obecnie jego płyty posiadają status platynowych.

Raper Kękę – kto to taki?

Ta naprawdę nazywa się Piotr Dominik Siara i urodził się 15 września 1983 roku w Radomiu. Znany również pod pseudonimami Kę, Kędzior, czy Kiki. Swoją karierę muzyczną zaczynał jak większość twórców tego rodzaju muzyki, czyli w radomskim podziemiu. Dopiero w roku 2013 związał się z wytwórnią Prosto i wydał swoją pierwszą legalną płytę „Takie rzeczy”, a po dwóch latach kolejną pod tytułem „Nowe rzeczy”. Ta druga osiągnęła status potrójnej platyny. Trzecią płytę wydał już przy pomocy własnej wytwórni i nosi ona tytuł „Trzecie rzeczy”, a w 2018 roku pojawiła się „To tu”.

Albumy Kękę, czyli platynowe krążki

Raper Kękę uważany jest za jednego z najważniejszych przedstawicieli polskiego rapu. Dowodzą tego przede wszystkim płyty, które osiągnęły statusy platynowych. Twórca zwraca przede wszystkim uwagę swoim nietypowym i charakterystycznym głosem. Chętnie współpracuje również z innymi artystami, a także udziela się charytatywnie. Głośno w mediach było między innymi o jego wsparciu dla Radomskiego Szpitala Specjalistycznego. Dużo kontrowersji wzbudza również jego życie prywatne, w tym nałogi, z którymi się zmagał, i o których nie wstydzi się mówić, a które również miały duży wpływ na jego początkową twórczość teksty jak i muzykę.