Muzyka

Pro8l3m – ciekawostki

3 lutego, 2020

Jeżeli nawet nie należymy do największych fanów gatunku w ostatnich czasach z pewnością musiała obić się nam o uszy nazwa hip – hopowej grupy Pro8l3m. Zespół zdobył w ostatnim czasie niezwykłą popularność, która cały czas rośnie. W poniższym tekście przestawimy parę ciekawostek na temat formacji, dlatego serdecznie zapraszamy do lektury.

Grupę Pro8l3m tworzą dwie osoby: raper Oskar Tuszyński odpowiedzialny za tekst oraz Piotr Szulc posługujący się pseudonimem DJ Steez, będący producentem muzycznym i odpowiedzialny za tworzenie bitów. Formacja oficjalnie powstała w 2013 roku w Warszawie. Pro8l3m sklep Preorder cieszy się mianem tajemniczego squadu, o co bardzo dbają jego członkowie. Oskar i Steez najczęściej występują na koncertach, a także na okładkach swoich płyt z zasłoniętymi twarzami. Zabieg ten tworzy niepowtarzalny klimat, w pełni łączący się z treściami, o jakich rapują chłopacy.

Jakie to treści?

W swoich utworach grupa odwołuje się najczęściej do zażywania narkotyków, picia alkoholu, szybkich samochodów, relacji damsko-męskich oraz szeroko pojętego nocnego życia Warszawy.

Czemu Pro8l3m zawdzięcza swoją oryginalną nazwę?

To bardzo proste. Obaj członkowie zespołu urodzili się w roku 1983 i postanowili wkomponować ten rok w nazwę. Do tej pory formacja wydała 6 płyt, z czego 2 zaliczają się do minialbumów, zaś kolejne 2 do mixtapów. Pozostałe to albumy. W tym roku z pewnością premierę będzie miała kolejna płyta.