Soundtracki filmowe na winylach, uszami wyobraźni
Muzyka | Płyty

Soundtracki filmowe na winylach, uszami wyobraźni

21 marca, 2021

Ponowne obejrzenie naszych ulubionych filmów nie zawsze jest możliwe, nie zawsze można sobie pozwolić na przywilej siedzenia przez dobre dwie godziny. Pośrednim rozwiązaniem jest słuchanie jego soundtracku, kiedy wykonujemy domowe obowiązki. Jeśli chcemy jeszcze bardziej umilić sobie czas, czemu by nie skorzystać z adaptera i winylów? 

Muzyka filmowa i jej efekty na słuchaczu

Powiedzenie, że muzyka bardzo wpływa na nasze emocje nie będzie niczym szokującym. W filmach wykorzystuje się to do podkreślenia charakteru danej sceny, zmiana soundtracku może pozbawić scenę wydźwięku. Dzięki tej właśnie właściwości słuchając tytułowej piosenki „Mission impossible” podczas prasowania, to będzie to najbardziej emocjonująca chwila w naszym życiu. Odpowiednio dobrane OST może polepszyć humor, może dać mentalną siłę do parcia do przodu. Jeśli nie mamy czasu na cały film, puszczenie konkretnego fragmentu soundtracku gwarantuje przypomnienie sobie sceny. Zobacz piękne LP: https://winylownia.pl/pl/menu/muzyka/plyty-winylowe/muzyka-filmowa-ost-188.html

Soundtracki filmowe na winylach, uszami wyobraźni

Muzyka nie musi być tłem 

Dla każdego fana muzyki jako źródła rozrywki, czy przeżyć estetycznych jest jasne to, że słuchanie muzyki z winylu ma dodatkowy klimat i może stanowić swojego rodzaju rytuał. Umieszczenie płyty w adapterze, wpięcie słuchawek, wygodne siedzenie i seans naszej ulubionej muzyki filmowej. Oczywiście takie podejście nie jest ostatecznie obiektywnie lepsze od wymienionego wyżej. Każdy ma swój sposób na słuchanie muzyki i można ją traktować tak jak tylko chcemy, taniec do piosenek jest równie dobry, jak seans soundtracku filmowego.