bongosy
Sprzęt grający

Dlaczego warto zdecydować się na grę na bongosach?

9 września, 2021

Większość krajów ma charakterystyczne dla siebie instrumenty, które od wielu lat stanowią jeden z filarów jego kultury narodowej. Takie narzędzia muzyczne potrafią być niezwykle ciekawe i umiejętność gry na nich wywołuje niekiedy ogromne wrażenie. Przykładem takiego instrumentu są kubańskie bongosy, czyli dwa drewniane bębenki okryte zwierzęcą skórą. Choć gra na nich wydaje się bardzo prosta, to dojście do perfekcji wymaga lat praktyki, a z ich pomocą można produkować naprawdę wyjątkowe dźwięki. Coraz częściej widzi się ten instrument także w rękach polskich muzyków.

Zalety nauki gry na bongosach

bongosy

Nazywany potocznie bongo instrument kubański jest doskonałym przykładem narzędzia muzycznego, na którym grać może każdy, ale mało kto umie wykorzystać jego pełen potencjał. Dlatego idealnie nadaje się on dla osób stawiających swoje pierwsze kroki w świecie muzyki i pozwala przez całe lata nieprzerwanie poszerzać zakres swoich umiejętności o nowe techniki gry i znajomość większej ilości dźwięków. Co więcej, ten egzotyczny instrument zrobi dobre wrażenie na każdym fanie muzyki, a także doskonale sprawdza się w duecie z gitarą akustyczną. Warto też wspomnieć, że z bongosem można nauczyć się ponadprzeciętnej precyzji, która jest potrzebna do wytwarzania pożądanych dźwięków na tym instrumencie.

Niezawodne bongosy, można znaleźć na DrumCenter.pl.

Instrument bongo w rękach dziecka

Na rynku coraz częściej widzi się specjalne bongo dla dzieci. Są one mniejszych rozmiarów, a często także gra na nich jest bardzo uproszczona. Można też spotkać się z interaktywnymi bongosami, które wydają dźwięki zwierząt lub odgrywają wesołe melodyjki po naciśnięciu. Sprawia to, że najmłodsi także mogą rozwijać swoje zainteresowania muzyczne, co często ma wiele pozytywnych skutków w przyszłości.