Perkusje

Z czego składa się perkusja dla dziecka?

14 lipca, 2021

Perkusja dla dziecka nieco różni się od instrumentu, po jaki sięgają osoby dorosłe. Jeśli pociecha wyrażą chęć nauki gry na perkusji, warto umożliwić rozwijanie pasji. Jak wybrać perkusję dla malucha? O czym pamiętać podczas zakupu? Jaki zestaw na początek będzie dobrym pomysłem?

Perkusja dla dzieci

Podstawowy zestaw perkusyjny dla dziecka nie tylko podnosi prestiż grania, lecz także rozwija talent dziecka. Na samym początku warto wybrać werbel – to instrument, na którym uzyskuje się donośny i ostry dźwięk. Werble sprawdzą się do ćwiczenia różnorodnych technik uderzania, utrwalania rytmów i wydobywania tonów.

Okazuje się, że na sam początek w zupełności wystarczą pałeczki i werbel. Nie nadwyrężą one naszego budżetu, a dziecku dadzą radość. Jeśli dziecko zechce kontynuować naukę, wtedy postawmy na solidny sprzęt. 

Zestawy perkusyjne

W późniejszej fazie możemy dokupić pozostałe elementy zestawu, jakimi są:

  • centrala, czyli duży bęben uderzany stopą,
  • dwa tomy o wysokich dźwiękach,
  • floor tom, z jakiego można wydobyć niskie tony. 

Poza centralą potrzebny jest też statyw. Do kompletu dokupmy wygodny stołek, gdyż klasyczne krzesło z oparciem nie da dziecku wygody podczas wielogodzinnych ćwiczeń. 

Perkusja dla dziecka odznaczać się powinna dobrą jakością i solidnym wykonaniem. W tym przypadku nie należy oszczędzać, gdyż porządne talerze i bębny mają za zadanie posłużyć dziecku przez długi czas.

Plusem jest szeroki wybór, jaki znajdziemy na rynku. Sklepy muzyczne działają też w sieci, co jest sporym udogodnieniem.

Perkusja dla dzieci dostępna na stronie https://drumcenter.pl/pl/menu/perkusje/dla-poczatkujacych/dla-dzieci-1462.html