Mata Serce
Muzyka

<33 Maty: Muzyka Inspirująca Drogę Krzyżową

5 października, 2023

8 września 2023 roku stało się dniem wyjątkowym dla fanów Maty, gdy artysta wypuścił swój trzeci studyjny album, zatytułowany „Serce.” To wydawnictwo jest nie tylko kolekcją znakomitej muzyki, ale także niezwykłym przesłaniem artysty.

„<33” jest pierwszym albumem w Polsce, który został zaprezentowany na platformie Spotify z własną stroną odliczania czasu do premiery, dostępną na Countdown Page. To innowacyjne podejście pozwoliło fanom na wspólne odliczanie dni, godzin, minut i sekund do długo oczekiwanej premiery.

Historia wyboru tytułu albumu jest równie fascynująca. Mata zaangażował swoich fanów, zachęcając ich do dzielenia się pomysłami na nazwę płyty podczas jego koncertu urodzinowego 14 lipca 2023 roku. Po miesiącu, podczas występu na SBM FFestivalu, ogłoszono wybrany tytuł – „Serce.” Inna proponowana nazwa to „Gołębie Serce,” zainspirowana składem Gombao 33, gdzie „33” może odnosić się do gołębia.

Album „Serce” to kolekcja utworów miłosnych, stworzonych z myślą o różnych osobach, w tym o matce, przyjaciołach i fanach. To także ostatnia płyta Michała wydana po opuszczeniu wytwórni SBM Label.

To wyjątkowy album, który odwołuje się do 14 stacji Drogi Krzyżowej, co odzwierciedla liczba 14 utworów na płycie, wraz z dodatkowym utworem bonusowym. Każdy utwór ma swoje znaczenie i łączy się z kolejnymi stacjami Drogi Krzyżowej. Przykładem jest dwunasty utwór, „I DON’T WANNA DIE,” który nawiązuje do dwunastej stacji, w której Jezus umiera na krzyżu.

Album kończy się utworem numer 15, „5 MALIN REMIX (bonus track),” który stanowi muzyczne odniesienie do zmartwychwstania. W tekście tego utworu słyszymy słowa, „Pora znowu latać, muszę w końcu podbić świat,” co może symbolizować wielki powrót i „zmartwychwstanie” Michała.

Dodatkowo, historia Maty na dzień premiery albumu zawierało zdjęcia odnoszące się do każdej z 14 stacji Drogi Krzyżowej, nadając tym motywom jeszcze głębsze znaczenie.

Album „Serce” Maty to nie tylko muzyka, to przesłanie miłości, refleksji i inspiracji. Przeplatając muzyczną podróż z duchowym przesłaniem, artysta dostarcza fanom zarówno wzruszeń, jak i pożytecznych myśli.

https://queshop.pl/cd/mata-33