internaziomale
Muzyka

Internaziomale – co warto o nich wiedzieć?

6 lipca, 2023

Internaziomale to polska grupa muzyczna założona przez popularnego rapera Żabsona. Cieszy się ona bardzo dużą popularnością, a jej renoma w dużej mierze wynika ze sporej elastyczności muzycznej. W swoim repertuarze Internaziomale posiadają zarówno bardzo energiczne, jak i relatywnie spokojne piosenki. 

Co można znaleźć na kanale Internaziomale?

Główną postacią udzielającą się w ekipie Internaziomale jest Żabson. Współcześnie uchodzi on za jednego z najzdolniejszych raperów młodego pokolenia. Większość osób kojarzy go z takich piosenek jak „Seksoholik” czy „Nie mam czasu na wakacje”. Żabson w swoim dorobku ma jednak zdecydowanie więcej piosenek, które odniosły niemały sukces. „Nie z tego świata”, „Patrz na mnie” czy „Tato” to tylko niektóre z nich. Na kanale Internaziomale na YouTube udziela się jednak więcej artystów. Wśród nich przez długi czas kluczową rolę pełniła Young Leosia, czyli najpopularniejsza raperka w Polsce. Spory wkład w rozwój tego projektu miał też Waima oraz Young Igi. 

Z kim kolaborował Żabson?

Żabson jest względnie młodym raperem, jednak mimo to już teraz ma na swoim koncie wiele owocnych współprac. Przez długi czas szczególnie mocne relacje łączyły go z Leosią, jednak z biegiem czasu ich drogi się rozeszły. Na wielu piosenkach Żabsona możemy usłyszeć wraz z Igim, jednak popularny raper nagrywał też z Okim, Kizo, a nawet Matą. O artyście zrobiło się bardzo głośno przede wszystkim po przypadkowym spotkaniu z Mią Khalifa, kiedy to popularna aktorka pornograficzna wyśmiała rapera, sugerując, że ten prosił ją o zdjęcie, a sam nie okazał jej szacunku. Akcja ta przysporzyła raperowi niemałego wstydu, jednak jego popularność stale jest bardzo duża.