popek za życia dokument
Muzyka | Płyty

Kariera Popka

26 grudnia, 2020

Popek w ostatnich latach cieszy się ogromną popularnością i tworzy naprawdę dobrą muzykę. Zaliczył wspaniały progres od początku swojej działalności, a wszystkie jego płyty sprzedają się dobrze.

Sprzedaż płyt Popka

Popek tak naprawdę nazywa się Paweł Mikołajuw i poza byciem artystą zajmuje się również trenowaniem sztuk walki. W swojej karierze odbył nawet kilka zawodowych walk, w których zaprezentował swoje faktyczne umiejętności. Zaczynał jako członek grupy Firma, która była popularna w latach 2002 – 2011. Jednak w tamtych czasach płyty oraz ubrania sprzedawały się stosunkowo słabo i artyści nie otrzymywali właściwych benefitów za swoją twórczość.

Solowa działalność artysty

Solowa działałność rapera to przede wszystkim wydana w 2013 roku płyta Popek Monster, która została wydana przez polską wytwórnię Prosto we współpracy z brytyjskim wydawnictwem WagWan Production. Raper Popek postanowił wykorzystać sukces komercyjny produkcji i wydać kolejną płytę w podobnym klimacie. Dla artysty szczególnie przełomowy był rok 2015, ponieważ wtedy założony został Gang Albanii. Grupa składała się z producenta Roberta M, Borixona oraz rapera Popka. Wspólnie wydali płytę zatytułowaną „Królowie Życia”, która zajęła pierwsze miejsce na polskiej liście sprzedaży.