Uncategorized

Popularne albumy ABBA – skąd je wybierać?

13 grudnia, 2022

ABBA wydała dziewięć albumów studyjnych i jeden album kompilacyjny podczas swoich aktywnych lat od 1974 do 1983 roku. Ze względu na fakt, że zespół miał pięć albumów studyjnych i jedną kompilację wydaną w latach 1973-1982, możemy stwierdzić, że ABBA odniosła ogromny sukces i była szeroko popularna.

Nowoczesność i tradycja – płyty winylowe ABBA

Dzięki nowoczesnej technologii mamy dostęp zarówno do oryginalnych, jak i zremiksowanych wersji wszystkich dziewięciu albumów ABBA. Oryginalne wersje albumów są dostępne na płytach winylowych, jak również są dostępne do pobrania w formie cyfrowej. Zremiksowane wersje albumów są dostępne na CD.

Istnieją niektórzy fani ABBA, którzy wolą oryginalne wersje ich muzyki, podczas gdy inni wolą wersje zremiksowane. Te preferencje są prawdopodobnie spowodowane tym, jak dana osoba czuje się o samej muzyce, a nie tylko z powodu tego, jak została nagrana lub wydana.

Płyty z tego typu muzyką znajdziesz w sklepie internetowym Winylownia – gdzie winyle są sprzedawane w bardzo atrakcyjnych cenach.

Który album ABBA jest najbardziej popularny?

Ogólnie rzecz biorąc, najbardziej popularnym albumem ABBA jest ABBA Gold. Jest to jedyny album ABBA, który otrzymał certyfikat Diamond od Recording Industry Association of America (RIAA), co oznacza sprzedaż ponad 10 milionów egzemplarzy w samych Stanach Zjednoczonych. Gold jest również najpopularniejszym z albumów zespołu ze Złotą Płytą.

Gold został wydany w grudniu 1979 roku i jest kolejnym zbiorem największych przebojów zespołu ABBA. Piosenki na tym albumie są mieszanką największych hitów zespołu, takich jak „SOS”, „Dancing Queen” i „Knowing Me, Knowing You”, a także różnych utworów z albumu i nowych piosenek. Gold jest piątym najpopularniejszym albumem pod względem tygodniowych strumieni, które otrzymuje w takich serwisach jak Spotify. Jest to również trzeci najpopularniejszy album pod względem ilości sprzedaży, którą osiąga każdego roku.