wac toja
Uncategorized

Agresywnie i rytmicznie? W rapie wac toja wszystko się zgadza.

2 stycznia, 2023

Czy wiesz kto jest prekursorem rapu w Polsce?

Jeśli jesteś z tych, co nucą pod prysznicem teksty piosenek Wac Toja, to wierzymy, że ten wpis Cię zainteresuje. Ten dobrze Ci znany polski raper Wacław specjalizuje się w robieniu muzyki już od 2015. Czy wiesz, jak długo ten rodzaj muzyki króluje w Polsce? Oczywiście, Wac Toja nie był pierwszy. Rok 1991 powinien budzić to skojarzenie. Album Kazika Staszewskiego uważany jest za początek rapu w Polsce. Historia bywa nudna, ale jako znawca gatunku, powinniśmy co nieco jednak wiedzieć.  

Utalentowany i pracowity.

Czy ilość wydanych albumów jest wprost proporcjonalna do talentu Wac Toja? Faktycznie, od początku kariery rapera, jego fani nie mogą narzekać na przestój. Niemal co roku, wac toj zakasuje rękawy i wchodzi do studia nagrań. Jego niewątpliwym atutem jest unikalna barwa głosu, która w branży muzycznej jest na wagę złota. Jego melodie nie chcą wyjść z głowy, a to także dzięki niebywałym talentowi do ich układania. Najświeższy album artysty “Cały lokal skacze” pochodzi z listopada 2021. Co ciekawe, to strzał w dziesiątkę, gdyż bez trudu przenosi słuchacza w klimatyczne letnie wibracje. Taki “rejs” na “tropical island” to niebagatelna przyjemność dla ucha. Sprawdź, kto jeszcze pojawił się na albumie oprócz Tede. Warto dodać, że teksty pisane są przez Waca, ale też resztę współtwórców.   

Na sukces tego młodego artysty z pewnością składa wszystko po trochu. Content jest, flow i przekaz również nie podlegają dyskusji. Sprawne posługiwanie się elektrycznością w utworach Wac Toja, a jednocześnie zachowanie spójności brzmienia gwarancją jego niewątpliwej popularności. 

Albumy Wac Toja są dostępne na Queshop