najnowszy album Kizo
Muzyka

Raper Kizo – przedstawiciel młodego pokolenia skazany na sukces

17 stycznia, 2022

Rap w Polsce ma już całkiem długą tradycję, a jednym z młodszych przedstawicieli tego gatunku jest raper Kizo. Wydaje się, że to artysta skazany na sukces – może się pochwalić naprawdę ogromną ilością wyświetleń na popularnych portalach.

Co warto wiedzieć o raperze Kizo

Kizo, czyli Patryk Woziński, jest jednym z najmłodszych przedstawicieli tego gatunku w Polsce o tak znaczących sukcesach – nie ma jeszcze nawet 30 lat. Debiutancka płyta Kizo to „Ortalion” wydany w maju 2018 roku. Tak naprawdę szerszej publiczności zaprezentował się dzięki współpracy z innymi, znanymi artystami – i bardzo dobrze, ponieważ jego charakterystyczny basowy głos to zdecydowany atut. Jest między innymi współtwórcą zespołu Chillwagon, a artyści, z którym współpracował to przede wszystkim raperzy tacy jak Tymek, Borikson, Wac Toja, a także Szpaku. Znana jest także jego współpraca z Margaret. Artysta ma również inne hobby – jest zawodnikiem Fame MMA.

Płytoteka

Od solowego debiutu w 2018 roku nie upłynęło dużo czasu, jak Kizo raper wydał kolejny album, czyli „Czempion” w listopadzie tego samego roku. Największą popularnością cieszą się jednak inne płyty Kizo – jest to przede wszystkim wydany w roku 2019 „Pegaz oraz „Złoto i biel”. W 2020 roku wydał płytę „Posejdon” a w 2022 „Jeszcze pięć minut” (zobacz płyta Kizo tutaj). Jest to artysta, który może pochwalić się milionowymi wyświetleniami swoich teledysków na takich kanałach jak You Tube. Nie ma się więc co dziwić, że jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych polskich raperów młodego pokolenia.