okładka albumu NIc Dziwnego Łony i Webbera
Muzyka | Płyty

Szkoła rymowania i rapowania z Łoną i Webberem

28 listopada, 2021

Szukasz czegoś więcej w muzyce rap? Lubisz mocne teksty z inteligentnym komentarzem rzeczywistości, okraszone świetnym podkładem i bitem? Sprawdź płyty Łony i Webbera.

Początki Łony i Webbera na scenie rap

Duet Łona Webber ze Szczecina jest obecny na polskiej scenie rap już od prawie dwudziestu lat. Od początku działalności i twórczości, ukazywali w swojej muzyce i tekstach świeże spojrzenie na otaczający nas świat. Łona i Webber Świetnie wpisali się w uknute przez dziennikarzy muzycznych pojęcie inteligentnego rapu.

Łona i Webber pod wspólnym szyldem zaczynali w 2002 roku, a dwa lata później miał premierę ich pierwszy album „Nic dziwnego”. Na płycie znalazły się takie utwory jak: „Nie ufajcie Jarząbkowi”, „Rozmowa z cutem” czy „Dobranoc/Do ciebie, Aniu szłem”. Dziś uznawane są za klasyki polskiego rapu. Kolejne uznane wydawnictwa grupy to „Cztery i pół” z 2011 roku i „Nawiasem mówiąc” z 2016 roku. Znalazły się na nich takie hity jak: „Patrz szerzej”, „To nic nie znaczy” i „Błąd”.

Niebanalny styl rapu Łony i Webbera

Pierwsze albumy i numery duetu, nakreśliły charakterystyczny i niebanalny styl pisania tekstów i produkcji muzycznej. Prawnicze wykształcenie Łony, czyli Adama Zielińskiego miało niemały wpływ na łatwość trafnych komentarzy i oceny życia społeczno-kulturowego, w którym jesteśmy.

Inteligentny humor Adama i stojące na wysokim poziomie muzycznym produkcje Webbera świetnie się uzupełniają, zdobywając od wielu lat nowych fanów. W warstwie muzycznej skład nawiązuje do klasycznego nowojorskiego stylu w rapie, wzbogaconego analogowymi dodatkami.