Eliksir - nowa płyta Wiśni Bakajoko
Muzyka | Płyty

Wiśnia Bakajoko – informacje o raperze z Lublina

24 września, 2022

Wiśnia Bakajoko to raper z Bronowic w Lublinie, który zadebiutował na muzycznym rynku albumem Witam w moim mieście. Jest on utrzymany w klimacie ulicznego rapu. Oczywiście artysta cały czas rozwija skrzydła, zaskakując swoich fanów. Albumy Wiśni Bakajoko zostały stworzone głównie we współpracy z innymi artystami. Raper jasno wskazuje, że zawsze nagrywa tylko z kolegami. Co warto wiedzieć o tym muzyku? Kiedy rozpoczęła się jego kariera? Czym cechuje się nowa płyta Wiśni Bakajoko?

Albumy Wiśni Bakajoko – początki

Lublin to niezwykle ważny punkt w życiu rapera, jak i w jego tekstach. Mężczyzna  wychował się na Bronowicach, a jego piosenki opowiadają o życiu. Raper mówi o tym, że nie wymyśla w swoich tekstach historii, lecz bierze je z życia. Pierwszy tekst napisał w 2002 roku, a duży wpływ na jego twórczość miała Paktofonika. Nie bez znaczenia jest zainteresowanie twórczością Eminema. Po poznaniu jego piosenek, Wiśnia Bakajoko pokochał rap. Teksty były pisane początkowo do szuflady i nikt inny, poza autorem, ich nie znał. W roku 2005 Wiśnia Bakajoko postanowił nagrać pierwszy utwór, który do sieci wrzucił kilka lat później.

Nowa płyta Wiśni Bakajoko

Nowa płyta Wiśni Bakajoko nosi nazwę Eliksir. Płytę można nabyć w wielu sklepach muzycznych, takich jak Preorder. Co ciekawe, płyta jest wynikiem współpracy Wiśni Bakajoko z Vanderem. W efekcie powstały unikalne kawałki, które są rozchwytywane na muzycznym rynku. Raper wskazuje, że nie zamierza stopować swojej kariery, lecz pragnie cały czas ją rozwijać. Jeszcze nie raz może nas zaskoczyć.