Do perkusji

Zalety perkusji elektronicznej

28 listopada, 2017


Początki gry na jakimś instrumencie nigdy nie należą do łatwych. Nawet ktoś obdarzony wielkim talentem musi być przygotowany na ogrom pracy i wyrzeczeń. Nauka gry wymaga bowiem wielu godzin żmudnych ćwiczeń, a rezultaty poniesionych wysiłków nie są od razu widoczne. Trzeba wiele cierpliwości. Jeśli do nauki przystępuje dziecko (a tak jest najczęściej), trzeba, aby rodzice wspierali je i nie pozwalali, by jego zapał zbyt szybko wygasł.

Zmagania z perkusją

Wielu osobom wydaje się, że gra na perkusji zalicza się do jednych z najprostszych do opanowania. To oczywiście błąd. Instrumenty perkusyjne nie są żadnym wyjątkiem. Nauka jest tak samo wymagająca jak w innych przypadkach. Muzyk musi wykazywać się doskonałym poczuciem rytmu i umiejętnością skoordynowania wielu instrumentów. Opanowanie gry na perkusji zależy od indywidualnych możliwości i nakładu pracy, jaki się w to włoży. Ponadto nauka może być bardziej uciążliwa dla otoczenia, niż bywa to w przypadku innych instrumentów. Nie dość, że perkusja zajmuje dużo miejsca, to jeszcze wytwarza wiele hałasu, który może być trudny do zniesienia dla ludzi (i zwierząt) znajdujących się w pobliżu. Na szczęście wynaleziono już na to sposób: perkusja elektroniczna.

Dlaczego perkusja yamaha?

Ten rodzaj instrumentu ma wiele zalet. Przede wszystkim jest niemal zupełnie cichy. Wielogodzinne ćwiczenie nie będzie więc drażniło uszu całego otoczenia. Ponadto posiada wejścia elektroniczne, które pozwalają na połączenie z komputerem i innymi urządzeniami. Można podłączyć na przykład słuchawki, dzięki czemu będzie słyszana tylko przez grającego. Atutem jest również to, że perkusja yamaha z drumcenter.pl zajmuje niewiele miejsca, a ponadto imituje dźwięk różnych zestawów instrumentów perkusyjnych. Nie trzeba więc posiadać ich niezliczonej ilości. Wszystko zmieści się w jednym niewielkim urządzeniu. To oczywiście nie koniec zalet, a jedynie zachęta do bliższego poznania instrumentu.

Dodaj komentarz