Doggfather - jeden z klasyków Snoop Dogga
Muzyka | Płyty

Burzliwa kariera światowej ikony rapu Snoop Dogg’a

22 października, 2021

Jednym z najbardziej kultowych raperów ostatnich dwudziestu, dwudziestu pięciu lat jest bez wątpienia Snoop Dogg. Calvin Broadus, bo tak brzmi prawdziwe imię i nazwisko artysty, ma w swoim dorobku już siedemnaście albumów. Aktualnie pracuje właśnie nad nowym osiemnastym wydawnictwem. Dowiedz się, jak wyglądały początki artysty w branży muzycznej.

Gangsta rap i początki z Doktorem Dre

Raper Snoop już w młodym wieku uczęszczał na lekcje śpiewu w kościele Golgotha Trinity Baptist Church. Dodatkowo uczył się także gry na fortepianie. Swoje zdolności do rapowania zaczął ujawniać, będąc w szóstej klasie szkoły. Niestety ucząc się w szkole wyższej, został skazany za posiadanie narkotyków na okres sześciu miesięcy. W późniejszym czasie jeszcze kilkukrotnie wchodził w konflikt z prawem.

Pierwszym albumem artysty był nagrany w 1992 roku, razem z Dr Dre „The Chronic”. Po świetnym przyjęciu przez słuchaczy raper Snoop nie czekał długo na wydanie solowego albumu. Nagrał go już rok później pod tytułem „Doggystyle”. Wydawnictwo zdobyło pierwsze miejsce na liście Billboardu.

Płyty Snoop Dogg’a to kawał dobrego rapu

Fani Snoop’a czekali na nową płytę do 1996 roku. „The Doggfather” nie zdobyła tak wielkiej popularności, jak poprzednie wydawnictwo, ale single takie jak: „Vapors”, „Doggfather” i „Snoop’s Upside Ya Head” radziły sobie całkiem nieźle na listach przebojów.  

Płyty Snoop Dogg’a są zawsze dopracowane w najdrobniejszych szczegółach. Każda z nich, to jakby oddzielna historia opowiadana z niepowtarzalną szczerością i czystością przekazu. Niejednokrotnie Snoop Dogg na swoich albumach czerpał z innych gatunków muzycznych, a także współpracował ze znanymi w branży gwiazdami, nie tylko muzyki rap.

Do najsłynniejszych hitów Snoop’a należą „Drop It Like It’s Hot”, „Sensual Seduction”, „Gin and Juice”, „Doggdfather” i „Lay Low”.