cabasa
Do perkusji

Co to jest Cabasa?

29 września, 2019

Cabasa, to bardzo ciekawy instrument, który wywodzi się z Afryki. Bardzo często wykorzystuje się go do tworzenia muzyki latynoamerykańskiej. Obecnie możemy kupić już ten gotowy instrument w sklepie z tego typu akcesoriami, ale jeszcze kilka lat temu w Afryce, ludzie tworzyli go sobie sami wykorzystując drewno i muszelki, które umieszczało się na końcu instrumentu i w ten sposób poruszając je wydawały bardzo charakterystyczny dźwięk.

Jaki dźwięk wydaje Cabasa?

Cabasa wydaje z siebie dźwięk, który jest brzęczący i bardzo charakterystyczny do muzyki latynoamerykańskiej. Właściwie bez niego nie mogłoby się tworzyć tego rodzaju muzyki. Obecnie gotowe instrumenty są o wiele lepszej jakości i wydają jeszcze lepsze dźwięki niż kilka lat temu. Instrument bowiem można już normalnie kupić w sklepie i zalicza się do tych akcesoriów, które są perkusyjne. Nadal jednak pozostał charakterystyczny wygląd Cabasy jak pierwotnie, co jest zdecydowanie korzystne.

Kolejnym krajem, który bardzo często używa Cabasy do muzyki jest Brazylia i to właśnie głównie z nią zazwyczaj jest kojarzony. Dźwięk natomiast jaki wydaje kojarzy się z beztroską i latem więc są to bardzo pozytywne odczucia, co zdecydowanie wpływa na korzyść instrumentu. Jej wygląd jest również bardzo elegancki i klimatyczny, a także gra na niej łatwa i przyjemna o ile mamy poczucie rytmu, bo to jest niezbędne do tego, aby grywać na tym instrumencie. W naszym kraju Cabasę kupisz tutaj: https://drumcenter.pl/pol_m_Perkusjonalia_cabasa-883.html