werbel marszowy hayman
Do perkusji

Idealny sprzęt dla początkujących muzyków

7 sierpnia, 2019

Z roku na rok pojawia się coraz więcej zespołów muzycznych, które chcą podbić rynek polski a nawet zagraniczny, tworząc oryginalną i wyjątkową muzykę. Dlatego też wiele młodych ludzi chętnie inwestuje w naukę gry na różnego rodzaju instrumentach. Jaki sprzęt jest potrzebny młodym muzykom, by na scenie był tzw. „power”? Odpowiedź poniżej.

Moc na scenie

Wiele grup muzycznych nie wyobraża sobie swoich utworów (ani koncertów) bez mocnych, charakterystycznych dźwięków. Dlatego też w takich grupach prawie zawsze jest jeden lub dwóch muzyków, którzy umieją grać na perkusji. Opanowanie jednak kilku bębnów jednocześnie to dość trudne zadanie, dlatego też wielu młodych ludzi na początek uczy się rozwijać swoje umiejętności na werblu marszowych. Werbel marszowy to jeden bęben, który charakteryzuje się mocnym szumem.

Werbel marszowy

Werbel marszowy można skojarzyć z wielu świąt i imprez narodowych, w których to specjalna orkiestra przemierza określoną drogę równo grając między sobą w określony takt muzyki. Werbel marszowy znany jest także z wielu uroczystości wojskowych oraz z uroczystości państwowych, gdzie na placach zawsze pojawia się rozpoczynając grę orkiestry. Ten wbrew pozorom niewielki instrument ma w sobie siłę. By móc się na nim dobrze nauczyć grać, należy jednak trochę czasu poświęcić, gdy wbrew pozorom gra nie jest wcale taka prosta.

Dodaj komentarz