perkusja elektroniczna Roland
Perkusje

Informacje o perksuji elektronicznej

7 lipca, 2019

Perkusja elektroniczna to nowoczesny instrument muzyczny, który zawiera nowoczesny syntezator. System dźwiękowy najczęściej jest przesyłany do klawiatury. Taka perkusja jest bardzo popularnym instrumentem, używanym przez sporo osób.

Instrument idealny

Chociaż nie są one całkowicie ciche, ponieważ nadal grają uderzając w powierzchnię bębnów, bębny elektroniczne i ich odpowiedniki zwykle generują znacznie mniej hałasu niż tradycyjny zestaw perkusyjny. Ponadto perkusista może używać słuchawek do zasadniczo cichej i prywatnej praktyki w mieszkaniach, w których niemożliwe byłoby uzyskanie poziomu hałasu studyjnego lub akustycznego. Oprócz tego takie perkusje są lżejsze oraz łatwiejsze w transporcie – co z całą pewnością jest ogromną zaleta.

Instrument dla każdego fana muzyki

Elektroniczne zestawy perkusyjne są także bardziej kompaktowe. Mają one naprawdę wiele zalet. W przeciwieństwie do bębnów akustycznych, bębny elektroniczne nie wymagają skomplikowanych i drogich mikrofonów. Zamiast tego dźwięk można uzyskać za pośrednictwem linii lub połączeń MIDI. Z tego powodu elektroniczny bęben nadaje się do edukacji, ćwiczeń, aplikacji do kompozycji. Najwyższej jakości elektroniczne bębny i moduły perkusyjne mogą być nawet używane w nagraniach studyjnych lub na żywo.

Perkusja elektroniczna jest dość sporym wydatkiem, aczkolwiek warto zainwestować w taki sprzęt, jeśli naprawdę się kocha muzykę.

Dodaj komentarz