perkusja dla każdego grajka
Do perkusji

Od czego zacząć naukę gry na perkusji?

19 stycznia, 2018

Chcesz rozpocząć naukę gry na perkusji, ale nie wiesz, jak się za to zabrać? Rzeczywiście, przeszukiwanie artykułów na ten temat może spowodować niezły zawrót głowy od nadmiaru informacji. Postaramy się ułatwić ci nieco zadanie i poruszyć najważniejsze kwestie.

Perkusja – podstawowe informacje

Ilość rodzajów dostępnych na rynku zestawów jest naprawdę imponująca. By się o tym przekonać, wystarczy odwiedzić jakikolwiek sklep perkusyjny lub prześledzić działania choćby kilku różnych muzyków – może się wówczas okazać, że każdy z nich korzysta z zupełnie innego sprzętu.

Wszyscy perkusiści mają jednak w swoim wyposażeniu pewien podstawowy zestaw minimum, do którego zaliczają się:

  • talerze – hi-hat, ride, crash
  • bębny – basowy, werbel, tomy
  • hardware – statywy, uchwyty, stołek itp.

Pierwsze kroki, czyli od czego zacząć?

Gdy zapoznasz się z najważniejszymi terminami, chcesz przejść do praktyki. Czy musisz od razu iść do sklepu perkusyjnego? Tak, ale niekoniecznie w celu zakupu całego zestawu. Na początek zainwestuj w pałeczki i naucz się je odpowiednio trzymać. Wiele początkujących osób lekceważy tę kwestię, a odpowiedni chwyt ma ogromny wpływ na dalszą naukę i komfort gry na perkusji.

Kolejną rzeczą, w którą warto się wyposażyć, jest pad, pełniący funkcję bębna. Pozwala on na naukę podstawowych rytmów – nie jest do tego potrzebna cała perkusja www.drumcenter.pl . Dzięki niewielkiemu rozmiarowi i wadze, pada możemy bez problemu wszędzie ze sobą zabierać.

Początkującym perkusistom zaleca się korzystanie z metronomu. To wystukujące tempo urządzenie pomaga podczas ćwiczeń równego wybijania rytmu. Metronom można kupić w wielu sklepach perkusyjnych, a także zainstalować w formie aplikacji telefonicznej.

Na koniec kwestia, bez której ciężko profesjonalnie grać na perkusji – zapisz się na lekcje. Nawet jeśli jesteś typem samouka, warto na początku drogi zostać przez kogoś bardziej doświadczonego naprowadzonym na odpowiednie tory. Skorzystaj więc z wiedzy i rad nauczyciela – będzie to miało duży wpływ na dalszy rozwój twojej pasji.

Dodaj komentarz