Do perkusji

Dlaczego warto kupić metronom?

14 września, 2017

perkusyjny metronomWiele osób marzy o tym, by nauczyć się grać na gitarze. Należy zdawać sobie sprawę z tego, że osiągnięcie pożądanych rezultatów wymaga wielu godzin ćwiczeń i wytrwałości. Chcąc grać naprawdę dobrze nie można zaopatrzyć się wyłącznie w gitarę, potrzebne okażą się również inne sprzęty jak choćby metronom.

Czym jest metronom

To bardzo przydatne urządzenie, które pomaga osobom grającym na gitarze dobrze wyczuć rytm. Wielu osobom grającym na tym instrumencie wydaje się, że nie mają z tym problemu, jednak bardzo często takie wrażenie jest złudne. Właśnie dlatego dobrze zakupić perkusyjny metronom, aby mieć pewność, że rytm nie jest zbyt szybki czy zbyt powolny. Urządzenie przydaje się także zaawansowanym gitarzystom, jest bardzo użyteczne na przykład podczas nagrywania podkładu muzycznego.

Rodzaje metronomów

Dostępne są różne rodzaje metronomów, dzielą się one przede wszystkim na mechaniczne i cyfrowe. Osoby początkujące powinny zdecydować się na te pierwsze, gdyż ich obsługa jest zwykle bardzo intuicyjna. Na rynku można znaleźć wiele bardzo efektownych modeli, które doskonale nadadzą się na prezent dla każdego gitarzysty.

Cyfrowe urządzenia często pełnią więcej niż tylko jedną funkcję. Rzecz jasna podstawową z nich jest możliwość sprawdzenia rytmu, jednak cyfrowe metronomy często są wyposażone również w stroik gitarowy. Oczywiście większość osób grających na gitarze potrafi nastroić swój instrument, mimo to taka funkcja niekiedy może okazać się bardzo przydatna.

Dodaj komentarz