Do perkusji

Perkusja – dobierz odpowiednie talerze

4 stycznia, 2019

Chyba każdy, kto zaczyna swoją przygodę z perkusją i planuje kupić swój pierwszy zestaw, zadaje sobie pytanie o to, od czego powinien zacząć. Informacje na temat podstawowego zestawu perkusyjnego dosyć łatwo znaleźć – stopa z pedałem, statywy do blach, statyw do hi-hatu, muzyczne talerze , werbel, tam-tamy i inne – trudniej jest natomiast przystąpić do realizacji i przygotować w pełni funkcjonalny zestaw.

Możliwości – skąd się to bierze?

Najprostszą możliwością jest zakup gotowego zestawu w sklepie muzycznym. Najczęściej w zestawie takim znajdują się bębny i statywy, natomiast perkusyjne talerze należy dokupić indywidualnie np. w DrumCenter.pl Ceny zestawów i talerzy muzycznych są bardzo różne i mieszczą się w przedziale od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Kolejną możliwością, jest samodzielne złożenie całego zestawu z części zakupionych osobno. Postępując w ten sposób można przygotować całkowicie spersonalizowany zestaw i dostosować go do swoich indywidualnych potrzeb. W takim wypadku można poszczególne elementy zakupić z różnych źródeł, kierując się ceną, jakością, czy też indywidualnymi preferencjami.

Posiadając gotowy zestaw perkusyjny, wystarczy już tylko zaopatrzyć się w kilka kompletów pałeczek i można zabierać się do grania. Na rynku dostępnych jest wiele poradników i podręczników do samodzielnej nauki. Różnego rodzaju kursy wideo dostępne są na popularnych serwisach. Można też wziąć kilka pierwszych lekcji u profesjonalnego nauczyciela, którzy często oferują tego rodzaju możliwość.

Dodaj komentarz